Wzrok to najważniejszy zmysł dla człowieka i obrazy działają na nas szczególnie mocno. Atrakcyjne zdjęcie natychmiast przykuwa uwagę i zapada w pamięć. Twórcy reklam znają ten mechanizm i chętnie wykorzystują go przy każdej okazji. Spoty telewizyjne pełne są sugestywnych obrazów, a kolorowe reklamy docierają do nas również w przestrzeni miejskiej i w wirtualnej rzeczywistości. Ważną funkcję pełnią tu oczywiście zdjęcia samych produktów. Atrakcyjna wizualnie oferta zwiększa szansę na sprzedaż. Nic dziwnego, że niektórzy twórcy reklam mleka przelewają białą farbę, która w TV prezentuje się lepiej niż napój, a McDonald’s przez siedem godzin przygotowuje cheeseburgera do sesji fotograficznej. Zdjęcia to skuteczne narzędzie marketingowe. Są ważne także w promocji nieruchomości. Jak można wykorzystać fotografie w tym wypadku?

Instagram – to najbardziej naturalne medium dla marketingu za pomocą obrazów, a także dowód na to, że internauci uwielbiają oglądać interesujące fotografie. Warto założyć osobne konto dla nieruchomości i dodać zdjęcia lub wizualizacje, które przyciągną uwagę. Sama bryła budynku może nie zainteresować użytkowników, ale ciekawe ujęcia lub zdjęcia wyjątkowo dobrej jakości na pewno zatrzymają userów na dłużej. Każde zdjęcie trzeba oznaczyć odpowiednim zestawem hashtagów, by trafiło do właściwych odbiorców.

Home staging – jeśli w grę wchodzi sprzedaż mieszkania, przed wykonaniem zdjęć warto skorzystać z usługi home stagingu. Polega ona na profesjonalnym przygotowaniu wnętrza do prezentacji. Mieszkanie może zostać przemeblowane, a czasem niezbędny jest niewielki remont – oczywiście wszystko w ramach budżetu określonego przez właściciela nieruchomości. Firmy zajmujące się home stagingiem często wykonują również sesje fotograficzne.

Zdjęcia na bilbordach – to element wielu kampanii reklamowych dla deweloperów. Nie bez powodu. Fotografie w tak dużym formacie robią wrażenie. Fotografia nieruchomości w żadnym medium nie wygląda tak dobrze, jak na bilbordzie. Pozytywne emocje przy pierwszym kontakcie z inwestycją to sprawdzony sposób na zainteresowanie odbiorcy.

Zdjęcia na stronie www – oczywiście zdjęć nie może zabraknąć także na stronach www. Nowe trendy w projektowaniu stron sprzyjają prezentacji obrazów. Dziś każdy ma dostęp do szybkiego, stałego łącza, więc witryna może zawierać wiele wysokiej jakości fotografii. Warto wrzucić je na stronę główną, pomiędzy zakładki lub jako zdjęcia w tle, a do tego dodać osobną galerię. Zdjęcia muszą być w wysokiej rozdzielczości, by dobrze zaprezentowały się nawet na dużych ekranach.